top of page

פעם כן פעם לא - סקירה גלובלית שבועית 19/09/2023 | ניהול תיקים, פוליסת חיסכון פיננסי

(טיפ: אם בא לכם לקרוא ישר את השורה התחתונה... הסיכום בסוף הכתבה...)

סקירה גלובלית | מסלולי השקעה בפוליסת חיסכון פיננסי, חו"ל

מה יגיד הנגיד? למרות עלייה נוספת באינפלציה, אנו צופים שהריבית בארה"ב תישאר מחר ללא שינוי. הפוקוס של המשקיעים יהיה על מסיבת העיתונאים של הנגיד לאחר ההודעה.

האינפלציה בארה"ב עלתה זה החודש השני ברציפות ל-3.7 אחוזים, מעט גבוה מההערכות המוקדמות. מחירי האנרגיה תרמו כמחצית מהעלייה החודשית באוגוסט (דבר שכנראה יימשך גם בספטמבר). גורמים מרכזיים נוספים היו מחירי הטיסות, הבריאות והשכירות. למרות זאת אנו צופים שהריבית תישאר ללא שינוי מחר (רביעי), לאור ההאטה האחרונה בנתוני התעסוקה לצד המשך התמתנות באינפלציית הליבה ל‑4.3 אחוזים. יחד עם זאת, לאור האינדיקאטורים החיוביים לרבעון הנוכחי אנו סבורים שהבנק ישאיר את הדלת פתוחה לעלייה נוספת עד לסוף השנה, כפי שיבוא לידי ביטוי דרך התחזיות המעודכנות לריבית הקצרה שיתפרסמו במקביל. הפוקוס של המשקיעים יהיה על מסיבת העיתונאים של הנגיד לאחר ההודעה.

(טיפ חשוב: במסלולי ההשקעה השונים הקיימים בפוליסת חיסכון פיננסי ניתן לבצע התאמה של ההשקעה והסיכון בהתאם לתחזיות המטרות והיעדים שלכם)


טלפון: 050-8494444 או במייל: info@preplan.co.ilשבוע ההחלטות של הבנקים המרכזיים הגדולים בעולם יימשך בחמישי כאשר הבנק המרכזי בבריטניה צפוי להעלות את הריבית ברבע נקודת אחוז וסביר שלא בפעם האחרונה. זאת, לאור המשך אינפלציה גבוהה (כמעט 7%) לצד המשך עליות השכר.

נסיים את השבוע בשישי עם הבנק המרכזי ביפן שצפוי להשאיר את הריבית והמדיניות ללא שינוי. יש לזכור שבהחלטה הקודמת הבנק הודיע במפתיע על צמצום חלק מהמדיניות המרחיבה בכך שיאפשר לתשואות ל-10 שנים לעלות עד ל-1 אחוז (כרגע 0.7%). ההחלטה גררה עלית תשואות חדה ביפן (ובכל העולם), לכן אנו מצפים לרגיעה בהחלטה הנוכחית. גם ביפן נראה שהמסר של הנגיד לגבי המדיניות הצפויה בהמשך יתפוס את תשומת לב המשקיעים יותר מההחלטה הנוכחית.

הריבית בגוש האירו עלתה בפעם העשירית ברציפות. הנגידה רמזה על סיום התהליך, זה לא בהכרח יתממש אם מחירי האנרגיה ימשיכו לעלות.

הבנק המרכזי בגוש האירו העלה את הריבית בפעם העשירית ברציפות, בעוד רבע נקודת אחוז ל-4.5 אחוזים (4.0% ריבית הפיקדונות), בדומה להערכתנו, ובניגוד לרוב ההערכות שהיא תישאר ללא שינוי. לדעתנו על רקע נתוני הצמיחה החלשים תהליך עליית הריבית קרוב מאוד לסיום, דבר שנתמך גם מדבריה של הנגידה, ובתחזיות המעודכנות של הבנק לצמיחה ולאינפלציית ליבה נמוכים יותר בשנה הבאה. עם זאת, למרות דברי הנגידה, האינפלציה הגבוהה של מעל ל-5 אחוזים לצד העלייה האחרונה במחירי האנרגיה שיחלחלו למדדי המחירים בחודשיים הבאים יכולים להוביל את הבנק להעלות את הריבית פעם נוספת.

(טיפ: בפוליסת חיסכון פיננסי ובניהול תיקים ניתן להתאים בצורה מדויקת את ההשקעה באמצעות מנהל השקעות או לחילופין לבחור במסלולי השקעה עוקבי מדד ומתמחים במדדים שונים בעולם)

לאחר רצף נתונים חלשים מסין השבוע הנתונים היו יותר מעודדים. הבנק המרכזי ימשיך במדיניות המרחיבה.

המכירות הקמעונאיות והייצור התעשייתי בסין עלו ב-12 החודשים האחרונים עד לאוגוסט בכ-4.5 אחוזים, טוב יותר מהערכות המוקדמות. אלו מספרים מעודדים שמגיעים לאחר רצף של נתונים חלשים מהציפיות שהובילו את הממשלה והבנק המרכזי לצעדים מרחיבים. בשבוע האחרון הבנק המרכזי בסין הפחית את יחס הרזרבה לפיקדונות בבנקים הגדולים, בפעם השנייה השנה (מהלך ששקול להפחתת ריבית). זאת גם על רקע האינפלציה הנמוכה (0.1% ב-12 החודשים האחרונים). להערכתנו, הבנק המרכזי בסין יבצע צעדים מרחיבים נוספים בחודשים הקרובים.


פריפלן פמילי אופיס מספקת שירות ניהול תיקי השקעות באמצעות מכשירים פיננסים מגוונים לרבות ניהול תיקים, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, השקעות אלטרנטיביות ועוד. כחלק מהשירות שלנו אנו פועלים מול מרבית חברת הביטוח, בתי ההשקעות וגופים פיננסים נוספים.


סקירה כלכלית מלאה | מחלקת המחקר והכלכלה של הראל ביטוח ופיננסים

weekly19Sep2023
.pdf
הורידו את PDF • 942KB

טלפון: 050-8494444 או במייל: info@preplan.co.il


פריפלן - פמילי אופיס, עוסקת בתכנון פיננסי ופנסיוני, פיננסים השקעות ופנסיה עם ותק של מעל 15 שנים, האמור לעיל וכל המידע המופיע באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה שימוש במידע עושה זאת על אחריותו בלבד. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים המופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות ט.ל.ח


Comments


bottom of page